falez
19 دی 1401 - 16:05

مسئله فراگیری انقلاب در عرصه جهانی قابل پیشگیری نیست

مشهد ـ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: امروز مسئله فراگیری انقلاب در عرصه جهانی قابل پیشگیری نیست و با هیچ مبارزه‌ای نمی‌شود جلوی آن را گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیداحمدعلم الهدی ظهر دوشنبه در اجتماع حوزویان خراسان در حمایت از مرجعیت و ولایت در مدرسه علمیه نواب با بیان اینکه امروز مسئله فراگیری انقلاب در عرصه جهانی قابل پیشگیری نیست و با هیچ مبارزه‌ای نمی‌شود جلوی آن را گرفت، اظهار کرد: چیزی که دشمن به‌َعنوان نقطه وحشتناک به آن می‌نگرد مسئله حرکت مردمی با اندیشه واحد یا جبهه ضد استکباری در نقطه‌ای از جهان نیست، بلکه آن است که آرمان جهان‌خواری و سلطه جهانی استکبار در معرض خطر قرار گرفته است.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی با اشاره به بخشی از آیه ۲۱۷ سوره بقره که می‌فرماید «کافران پیوسته با شما مسلمین کارزار کنند تا آنکه اگر بتوانند شما را از دین خود برگردانند»، از حضور پربرکت و پرشور اساتید و طلاب تشکر کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی از لحظه اول به رهبری امام بزرگوار با محور مبارزه با جریان ستم و جنایت آغاز شده و با محور استکبارستیزی ادامه یافت.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: طبیعی است که با ارتقای انقلاب و فراگیرشدن آن در جهان و نزدیک‌شدن به نقطه نهایی هدف خود یعنی ظهور حجت خدا، مبارزات و استکبارستیزی‌ها اوج می‌گیرد و در پی آن وحشیگری‌های جانورصفتانه از طرف استکبار جهانی اوج می‌گیرد و جنایات تازه‌تر و نوتری در وحشیگری و اعمال ضعیف آن‌ها جلوه می‌کند.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی متذکر شد: این وحشیگری‌ها نشان از تداوم انقلاب و ارتقای قدرت آن دارد تا جایی که نقطه رأس خیمه این انقلاب را هدف گرفته و ستون محکم انقلاب یعنی مقام مرجعیت و رهبری را مورد اهانت قرار داده‌اند.

وی این هتاکی را حاکی از دو امر دانست و گفت: اول ضعف و ناتوانی دشمن و دوم فراگیری جهانی انقلاب مقدس ما روزی که امام گام اول پیروزی این انقلاب را برداشته و نظام مقدس جمهوری اسلامی به‌عنوان دستاورد انقلاب در این کشور تثبیت شد اولین اعلامیه در راهبرد انقلاب، صادرکردن این انقلاب بود، آن روز دنیای استکبار معنای صدور انقلاب را درک نکرد و فکر کرد که امام به‌َعنوان قدرت‌یابی در خط توسعه قلمرو حکومتی خود این اعلامیه را داده و نفهمید معنای صدور انقلاب، نفوذ در دل‌ها، مغزها و اندیشه‌های انسان‌های به‌پاخواسته در همه نقاط جهان است که از جنایات استکبار و سلطه جهانی و این عنصر جانورصفت خونخوار خسته شده‌اند.

آیت اللعه علم الهدی ادامه داد: اگر دشمن معنای صدور انقلاب را می‌فهمید شاید مسیر شیطنت‌های خود را در جهت دیگری قرار می‌داد، اما همان طور که امام سجاد (ع) فرموده‌اند خداوند دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داده است.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی در ادامه عنوان کرد: بعد از مدتی معنای این بیانیه معلوم شد و وقتی سرزمین لبنان در تحت حاکمیت و تصرفات نابکارانه اسرائیل نامرد قرار گرفت، بعد از مدتی جریان حاکمیت اسرائیل از درون خودش توسط قهرمانانی که مورد تسخیر او بودند به لرزه درآمد و لبنان تسخیر شده تبدیل به کانون قهرمانان استکبارستیزی و براندازنده صهیونیست شد تا دشمن متوجه شود که معنای انقلاب و صدور آن چیست و نتیجه آنچه می‌شود، اما دیر شده بود و نمی‌توانست جلوی این مسیر آسمانی امام ما را بگیرد.

وی بیان اینکه امروز مسئله فراگیری انقلاب در عرصه جهانی قابل پیشگیری نیست و با هیچ مبارزه‌ای نمی‌شود جلوی آن را گرفت، گفت: چیزی که دشمن به‌َعنوان نقطه وحشتناک به آن می‌نگرد مسئله حرکت مردمی با اندیشه واحد یا جبهه ضد استکباری در نقطه‌ای از جهان نیست، بلکه آن است که آرمان جهان‌خواری و سلطه جهانی استکبار در معرض خطر قرار گرفته است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: دشمن وقتی می‌بیند این عقیده که مظهر خدا باید حاکمیت جهانی را به دست بگیرد و جهان‌دار آینده بشر در نتیجه توسعه ارتباطات دنیا باشد در گرو اندیشه‌ای است که با فطرت انسان‌ها تطبیق می‌کند، توسعه این اندیشه را چالشی بزرگ در سر راه خود می‌داند.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی اظهار کرد: دشمن می‌داند که این اندیشه با قدرت نظامی و ناوگان شناور اقیانوس‌ها یا قدرت اقتصادی و پول قابل پیشگیری نیست و روزبه‌روز انسان‌ها را به هم گره زده و در مسیر واحدی به حرکت درمی‌آورد، پس دیوانه‌وار عین مجنونی که به در و دیوار می‌زند و انواع وحشیگری‌ها را انجام می‌دهد.

وی گفت: دشمن در این مسیر می‌خواهد محور اصلی این اندیشه جهانی را هدف قرار دهد و در سلسله وحشیگری‌های فرهنگی به‌دنبال مظهر و نماینده‌ای است که از طرف آن محور اصلی، به‌عنوان تنها نقطه ارتباطی با بشر معرفی شده که مجتهد جامع‌الشرایط دارای اقامه حکم در زمین است، اینکه معصوم می‌فرماید "الراد علیهم کالراد علینا" تعبیر عاطفی و تعارفی نیست بلکه بیان این حقیقت است که هرکس درصدد دشمنی با نایب ما یعنی ولی‌فقیه و مجتهد جامع‌الشرایط حاکم بربیاید ما را رد کرده و با ما مبارزه کرده است و چون در خط مبارزه با ما نشانه‌ای را سراغ ندارد آن را متوجه ولی‌فقیه کرده است.

آیت الله علم الهدی خاطرنشان کرد: امام عصر همه راه‌های ارتباطی را نهی کرده‌اند و فقط یک رگه ارتباطی اعلام کرده‌اند که راویان احادیث، مراجع تقلید و فقیه جامع‌الشرایطی است که دست به اقامه حکم می‌زند و مرجعیت شیعه را تشکیل می‌دهد، دشمن این واقعیت‌ها و تعالیم دینی و مذهبی ما را به‌خوبی درک کرده و می‌داند که تنها مظهر مدیریت و حاکمیت جهانی آینده بشر این وجود است و او را مورد اهانت قرار می‌ٔدهد و دشمنی با رهبر معظم انقلاب در داخل و خارج و در شکل‌های مختلف هتاکی و فتنه و برخوردهای داخلی، دشمنی با امام زمان است و باید این واقعیت را در فکر خود حفظ کنیم و جامعه ما با همین معرفت‌شناسی در پای ستون خیمه این نظام بایستد و فداکاری کند.

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی توسعه عظمت و نفوذ و اقتدار مقام مقدس ولایت فقیه در جامعه و تمام امت اسلامی را مایه خرسندی توصیف کرد و افزود: در همه کشورهای اسلامی، مردم برای مرجعیت مسلمان‌ها در عرصه‌های رهبری و قیام و حرکت سیاسی در ظرف زندگی اجتماعی خود چشم به رهبر عظیم اسلامی ما دوخته‌اند که باید پشت سر او در توسعه اسلام و حاکمیت جهانی آن بکوشند بنابراین این وحشیگری‌ها هرچقدر توسعه پیدا کند در عین حال عظمت و اقتدار ولایت افزون می‌شود.

وی یادآور شد: این کارها در تاریخ اسلام کم‌سابقه نیست و این برخوردهای ناجوانمردانه در مقاطعی از تاریخ ذات مقدس معصومین را هم نشانه گرفته و آن‌که امروز حقانیت رهبری در نیابت حجت الهی برای همه مسلمانان به‌ویژه شیعیان ثابت را می‌کند نوع برخورد کفار و جریان استکبار جهانی با این وجود مقدس است؛ در شدیدترین و بدترین جنایتی که در کربلا انجام دادند اما تاختن اسب‌ها برای اهانت و جسارت بود و این سابقه وحشیگری و اهانت نسبت به مقدسات است و اگر استکبار جهانی بخواهد به چنین جنایاتی متوسل شود تکرار همان حرکت‌های ناشیانه تاریخ در مقابل مقام ولایت و حجت‌های خداوند است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 965639